Fausto Augustino fotografija

Alytaus styginių kvartetas:

Daiva Martikonytė (smuikas), Diana Klemkaitė (smuikas), Ingrida Krikščiūnienė (altas), Antanina Pasaravičienė (violončelė).

Kūrybinę veiklą Alytaus styginių kvartetas pradėjo 1998 m. Kolektyvo repertuare – įvairių epochų klasikinė ir pramoginė muzika. Nuo 2000 m., prisijungus klarnetininkui, Nacionalinio simfoninio orkestro artistui Dainiui Platūkiui, šešetą metų kolektyvas daugiausiai dirbo ir koncertavo kaip Alytaus kvintetas. Nuo 2002 metų kolektyvas dalyvauja kasmet vykstančiame Dainavos šalies muzikos festivalyje. 2005 m. buvo įrašyta pirmoji kompaktinė plokštelė.

Pastaraisiais metais kvartetas paruošė M. K. Čiurlionio muzikos programą. Pastaroji, dalyvaujant pianistei Linai Bakšienei ir klarnetininkui D. Platūkiui, palydima A. Dirdovskio ir A. Zdravich filmų fragmentų, 2008 m. pradžioje buvo atlikta Lietuvoje, Lenkijoje ir Sankt Peterburge (Rusija) Smolnio soboro koncertų ir parodų salėje.

Tango muzikos programa , paruošta styginių kvarteto ir akordeonininkių Rūtos Vaičaitienės ir Violetos Ligeikienės - viena naujausių kolektyvo repertuare. Su šia programa 2008 m. birželio mėn. kolektyvas, – Alytaus tango sekstetas - lankysis Argentinoje.

Be to, jog kasmet yra surengiama 30-40 koncertų, kvartetas yra ir daugelio muzikinių projektų Alytaus mieste iniciatorius ir rengėjas. Tai - profesionalios kamerinės muzikos edukacinė programa „Styginių kvartetas plius-minus“, meninė akcija „Skambantis spalvų miestas“, Naujametis kaukių balius, jaunimo orkestrinio muzikavimo projektas „Svajonė“, išaugęs į Alytaus jaunimo simfoninį orkestrą „Svajonė“.

 

   
Pavidalą suteikė LeoZero »
 
 
© 2007 AJSO "Svajonė". Visos teisės saugomos.